Finansowanie

Finansowanie klasyczne czy MRV - znasz różnice?

Oglądanie i wybór idealnego modelu to pierwszy i bardzo przyjemny krok do własnego samochodu używanego. Zaraz po nim jest zapoznanie się z wachlarzem możliwości finansowania. Jeśli poznasz różnice między nimi, ten krok okaże się równie przyjemny!

Aby mieć pewność wyboru swojego nowego używanego samochodu, dokładnie poznaj opcje finansowania i zadbaj o idealnie dopasowaną ofertę. Na samochodyużywane.pl czeka na Ciebie wiele ciekawych propozycji, takich jak finansowanie klasyczne lub MRV. Ale czy jesteś pewien, że znasz między nimi różnice?

Finansowanie klasyczne

W finansowaniu klasycznym (zarówno dla firm, jak i osób fizycznych) wygoda i elastyczność polega na tym, że sam możesz zadecydować o wysokości wpłaty własnej, a następnie spłacać całą wartość auta w ratach rozłożonych w czasie. Dzięki rozbiciu ich na 2, 3 lub 4 lata masz możliwość „sterowania” wysokością opłaty miesięcznej – a im wyższa wpłata i dłuższy okres, tym niższa rata.

Dodatkowo pod koniec trwania finansowania możesz wybrać, czy decydujesz się na wykupienie swojego pojazdu (kwota wykupu zależy od wartości pozostałej do spłacenia) lub oddanie go z powrotem do salonu.

Finansowanie MRV

„MRV” to potoczna nazwa kredytu lub leasingu Autonomia, który bazuje na rozwinięciu Market Residential Value. Jest to nowoczesny program finansowania samochodów od Volkswagen Financial Services – również dla osób fizycznych oraz dla firm. Jego wybór oznacza, że nie spłacamy całej wartości samochodu, a jedynie jego przewidywaną utratę wartości w naszym okresie użytkowania.

Leasing lub kredyt Autonomia (MRV) jest rozwiązaniem pozwalającym osiągnąć niższe raty miesięczne niż w klasycznym finansowaniu. Ponadto, tutaj również po zakończeniu umowy możemy oddać samochód do dealera lub spłacić jednorazowo jego pozostałą wartość ustalaną przy podpisaniu umowy – decyzja należy do nas.

Wysokość samych rat uzależniona jest od kilku czynników: wybranego modelu i jego wersji, od czasu użytkowania auta, od wielkości wkładu własnego (od 0 do 30%) i od rocznego limitu kilometrów. Ustalone limity przebiegu mają zapewnić, aby przy oddaniu lub wykupie auta jego wartość nie była niższa niż zakładana. To wyjątkowo nowatorskie rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było na rynku motoryzacyjnym!

Autonomia na samochodyużywane.pl – dla kogo?

Finansowanie Autonomia (oparte na przewidywanej utracie wartości pojazdu) jest dla każdego, kto pragnie jeździć wymarzonym autem używanym, ale woli płacić za niego mniej i nie jest pewien jego późniejszego wykupu. A oszczędności? One są widoczne i odczuwalne praktycznie od razu po wyjechaniu z salonu.

Korzyści leasingu lub kredytu Autonomia:

  • Niższe raty – spłacasz tylko utratę wartości auta zamiast całej jego wartości
  • Elastyczność – od 0 do 30% wpłaty własnej i różne okresy użytkowania
  • Swoboda – możliwość wykupu, zwrotu do dealera lub kontynuowania spłacania rat po okresie umowy
  • Pewność wyboru – sprawdzone samochody z programów Das WeltAuto i Audi Select :plus

Jeśli chcesz poznać wysokość rat dla swojego auta zarówno w finansowaniu klasycznym, jak i leasingu lub kredycie Autonomia, skontaktuj się z naszym doradcą!

Dołącz do tysięcy klientów, którzy już wybrali dla siebie lub dla swojej firmy nowe i używane samochody dostępne na naszej platformie.